Witamy w Kancelarii Adwokackiej Adwokata Roberta Tomczyka, gdzie od 2010 roku skupiamy nasze umiejętności i pasję na obszarze prawa rodzinnego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw rozwodowych. Nasza kancelaria łączy w sobie głęboką wiedzę teoretyczną oraz bogate doświadczenie praktyczne, zdobywane zarówno w trakcie kilkunastoletniej praktyki Adwokata Tomczyka jako sędziego sądu rejonowego i Sądu Okręgowego w Krakowie, jak i w codziennej pracy z Klientami.

Nasza specjalizacja w prawie rodzinnym i sprawach rozwodowych pozwala nam na skuteczne i empatyczne wsparcie naszych Klientów w jednych z najbardziej życiowo istotnych i często emocjonalnych momentów. Rozumiemy wyzwania i zawiłości, jakie niesie ze sobą rozstanie, dlatego każda sprawa traktowana jest z indywidualnym podejściem, głębokim zrozumieniem i profesjonalizmem.

Każda sprawa w naszej kancelarii jest analizowana dogłębnie i indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, aby zrozumieć unikalne okoliczności każdego klienta i opracować strategię działania, która najlepiej odpowiada jego potrzebom i oczekiwaniom. Nasz cel to nie tylko profesjonalna reprezentacja przed sądami, ale przede wszystkim poszukiwanie rozwiązań, które przynoszą naszym klientom spokój i satysfakcję.

Specjalizujemy się w szerokim spektrum spraw rodzinnych, w tym:

Rozwody: kompleksowa obsługa i reprezentacja w sprawach rozwodowych, zarówno z orzekaniem o winie, jak i bez orzekania o winie.
Alimenty i sprawy majątkowe: pomoc w uzyskaniu alimentów, negocjacje dotyczące podziału majątku oraz inne sprawy finansowe wynikające z rozstania.
Opieka nad dziećmi: wsparcie w kwestiach ustalania władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi i innych spraw dotyczących dobra dzieci.

Robert Tomczyk

Adwokat, założyciel Kancelarii. Przez szereg lat sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa- Krowodrzy w Krakowie, następnie Sądu Okręgowego w Krakowie, w tym delegowanym do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości w departamencie nadzoru nad sądami i notariatem oraz współpracy z Europejskim Urzędem Patentowym w Monachium. Współpracuje z Urzędem Patentowym RP oraz Polską Izbą Rzeczników Patentowych, w tym szkoląc aplikantów rzecznikowskich oraz rzeczników patentowych. Jako sędzia wykładał w Krajowym Centrum Szkolenia Kadr Sądów i Prokuratury. Ponadto był członkiem Komisji Ministerstwa Sprawiedliwości ds. własności intelektualnej, a także kilka kadencji arbitrem Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor publikacji z zakresu prawa własności intelektualnej i postępowania cywilnego, w tym dla wydawnictwa C.H. BECK., prowadzi także zajęcia w ramach aplikacji adwokackiej z zakresu postępowania cywilnego oraz prawa własności intelektualnej oraz wykłady dla rzeczników patentowych.

Od 2010 roku jest członkiem Krakowskiej Izby Adwokackiej.

W pracy w sądownictwie zdobył potrzebne doświadczenie do rozwiązywania szczególnie trudnych i zawiłych spraw, zwłaszcza z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego i rodzinnego.

W swojej pracy zawodowej indywidualnie podchodzi do każdej prowadzonej sprawy, szukając najkorzystniejszych rozwiązań dla każdego klienta. Prowadzi postępowania przedsądowe oraz sądowe przed sądami rejonowymi, okręgowymi i apelacyjnymi na terenie całego kraju, a także przed Sądem Najwyższym, wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Jego praktyka obejmuje sprawy z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego, rodzinnego, prawa autorskiego i prawa własności intelektualnej, ale także sprawy karne i administracyjne. Prowadzi również bieżącą obsługę prawną spółek, posiada doświadczenie w obsłudze prawnej jednostek samorządu terytorialnego.

Katarzyna Sikora

Asystent adwokata Roberta Tomczyka

Studentka III roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zaangażowana w życie kół naukowych między. innymi Koła Naukowego Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów.

Dwukrotna Stypendystka Stypendium Rektora UJ za wyróżniające się wyniki w nauce (przypomnijmy: dopiero zaczęła trzeci rok studiów, a zatem stypendystka w każdym roku studiów).

Z Kancelarią Adwokacką adwokata Roberta Tomczyka współpracuje od czerwca 2023 roku. Pełni funkcję asystenta adwokata Roberta Tomczyka, jej zakres obowiązków obejmuje kontakt z klientami, obsługę biurową, prowadzenie akt, prowadzenie kalendarza kancelarii.